Metsa ost ja metsamaa ost terves Eestis

Metsa ost ja metsamaa ost

Metsa ost ja metsakinnistute majandamine on olnud ettevõtte põhiliseks tegevusvaldkonnaks juba aastast 2001. Selle aja jooksul on ettevõte arenenud tõsiseltvõetavaks tegijaks Eesti metsandusturul. Praegusel hetkel töötab igapäevaselt erinevates piirkondades neli täiskomplekti kaasaegset metsatehnikat. Sealjuures pakub metsafirma tööd tohkem kui kolmekümnele inimesele, kes on vaieldamatult oma ala spetsialistid.

metsa ostMetsamaa ost

Metsamaa ost ning selle metsast lagedaks raiumine ei ole staažika kodumaise metsafirma jaoks sugugi esmane eesmärk. Tänasel päeval tegeletakse aktiivselt oma valduses olevate metsamaade pindala suurendamise- ja jätkusuutliku majandamisega.

Amest Invest´i peamine eesmärk on metsa majandamine. Kohusetundliku kodumaise metsandusettevõttena tuntakse suurt muret väliskapitali omandisse minevate metsamaade ja üha suurenevate lageraie mahtude pärast.

Metsakinnistute ost

Metsakinnistute ost ning nende vaheltkasu teenimise eesmärgil edasi müümine on tänapäeval saanud kahjuks levinud ärimudeliks. Seega peaks iga metsaomanik olema äärmiselt ettevaatlik ja hoolikalt tutvuma metsakinnistu ostja taustaga. Kindlasti ei tohiks nõustuda kohe esimese ostupakkumisega, vaid pigem küsima erinevatelt metsafirmadelt võrreldavaid hinnapakkumisi.

Metsakinnistute ost kas osaliselt või siis koos nendel asuvate hoonetega ei ole tänapäeval metsandusettevõtete jaoks midagi eriskummalist. Kui soovite jätta endale hoonestatud ala koos hoovialaga või müüja ainult osa metsakinnistust, siis teostatakse vajalikud mõõtmistööd metsafirma kulul.

Metsa müük

Metsa müük on notariaalne tehing. Ettevõte pakub vajadusel tasuta nõustamist ja igakülgset abi vajalike toimingute teostamisel. Tehakse omalt poolt kõik, et metsa müük oleks müüjale võimalikult läbipaistev, kiire ja diskreetne tehing. Vajadusel tuleb metsahindaja ise kohale, et koos müüjaga müügiks oleva metsakinnistuga tutvuda ja müügitingimused läbi arutada. Metsa ostjana tehakse omalt poolt kõik, et pakkuda konkurentsivõimelist hinda ja maksete kiiret liikumist.

Kasulikku lugemist: "Kas müüa metsakinnistu või raieõigus?" (Postimehe artikkel), Metsa hind (metsa ja metsamaa hektari hind).